Personal

Joakim Blendulf. Foto: Anna Molander

Joakim Blendulf

Tf VD / Acting CEO
E-post/e-mail: joakim.blendulf@sll.se
Mobil/mobile phone: +46 (0)70-484 22 08

 

Anna Harding. Foto: Anna Molander

Anna Harding

Kommunikatör (vik) / Communications officer 
E-post/e-mail: anna.harding@sll.se
Mobil/mobile phone: +46 (0)70-484 22 10

 

Mikael Ström Jupiter. Foto: Anna Molander

Mikael Ström Jupiter

Kommunikatör (föräldraledig) / Communications officer (on parental leave)
E-post/e-mail: mikael.strom-jupiter@sll.se

 

Anne-Marie Söhrman Fermelin, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Anne-Marie Söhrman Fermelin

Senior filmkonsulent långfilm och tv-drama / Senior co-production executive — feature and tv-drama
E-post/e-mail: anne-marie.sohrman-fermelin@sll.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70-484 22 78

 

Ivana Lalovic, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Ivana Lalovic

Filmkonsulent kort- och dokumentärfilm / Co-production executive — short and documentary film
E-post/e-mail: ivana.lalovic@sll.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)76-134 78 94

 

Emma Sahlgren, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Emma Sahlgren

Koordinator samproduktion och talang, lektör (vikarie) / Co-production and talent coordinator
E-post/e-mail: emma.sahlgren@sll.se
Telefon/Phone: +46 (0)8 123 378 91
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70 484 22 63

 

Rafael Franco, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Rafael Franco

Filmkonsulent samproduktion och talang (föräldraledig april-augusti 2021) / Co-production and talent officer (on parental leave April-August 2021)
E-post/e-mail: rafael.souza@sll.se

 

Hend Aroal, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Hend Aroal

Controller — avtal och budget / Controller — co-production and contracts
E-post/e-mail: hend.aroal@sll.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70-484 22 76

 

Åsa Widman Falewicz, Projektledare event, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Åsa Widman Falewicz

Projektledare event / Project manager events
E-post/e-mail: asa.widman-falewicz@sll.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70-294 34 80

 

Daniel Chilla, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Daniel Chilla

Filmkommissionär / Film commissioner
E-post/e-mail: daniel.chilla@sll.se
Mobil/mobile phone: +46 (0)70-238 67 08
www.filmstockholm.se/stockholm-film-commission/

 

Fotograf: Anna Molander. Behöver du en pressbild? Kontakta Film Stockholm