Personal

Kristina Colliander

VD / CEO
E-post/e-mail: kristina.colliander@regionstockholm.se
Telefon/Phone: +46 (0)8 123 378 95
Mobil/mobile phone: +46 (0)72 456 38 66

 

Anna Harding. Foto: Anna Molander

Anna Harding

Kommunikatör (vik) / Communications officer 
E-post/e-mail: anna.harding@regionstockholm.se
Telefon/Phone: +46 (0)8 123 378 86
Mobil/mobile phone: +46 (0)70-484 22 10

 

Mikael Ström Jupiter. Foto: Anna Molander

Mikael Ström Jupiter

Kommunikatör (föräldraledig) / Communications officer (on parental leave)
E-post/e-mail: mikael.strom-jupiter@regionstockholm.se

 

Anne-Marie Söhrman Fermelin, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Anne-Marie Söhrman Fermelin

Senior filmkonsulent långfilm och tv-drama / Senior co-production executive — feature films and tv-drama
E-post/e-mail: anne-marie.sohrman-fermelin@regionstockholm.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70-484 22 78

 

Ivana Lalovic, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Ivana Lalovic

Filmkonsulent dokumentärfilm / Co-production executive — documentary films
E-post/e-mail: ivana.lalovic@regionstockholm.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)76-134 78 94

 

Rafael Franco, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Rafael Franco

Filmkonsulent kortfilm och talang / Co-production executive short films and talent 
E-post/e-mail: rafael.souza@regionstockholm.se

 

Hend Aroal, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Hend Aroal

Controller — avtal och budget / Controller — co-production and contracts
E-post/e-mail: hend.aroal@regionstockholm.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70-484 22 76

 

Åsa Widman Falewicz. Foto: Anna Molander

Åsa Widman Falewicz

Projektledare event / Project manager events
E-post/e-mail: asa.widman-falewicz@regionstockholm.se
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70-294 34 80

 

Signe Lindstedt. Foto: Anna Molander

Signe Lindstedt

Festivalkoordinator STOCKmotion / Festival coordinator STOCKmotion
E-post/e-mail: signe-annie.lindstedt@regionstockholm.se
Telefon/Phone: +46 (0)8 123 378 91
Mobil/Mobile phone: +46 (0)70 484 22 63

 

Daniel Chilla, Film Stockholm. Foto: Anna Molander

Daniel Chilla

Filmkommissionär / Film commissioner
E-post/e-mail: daniel.chilla@regionstockholm.se
Mobil/mobile phone: +46 (0)70-238 67 08
www.filmstockholm.se/stockholm-film-commission/

 

Fotograf: Anna Molander. Behöver du en pressbild? Kontakta Film Stockholm